XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

23 kwietnia @ 8:00 am - 15 maja @ 8:00 pm

Drodzy Czytelnicy!
Maj zbliża się wielkimi krokami, a my już nie możemy się doczekać wszystkich fantastycznych wydarzeń, które dla Was przygotowaliśmy w ramach „Tygodnia Bibliotek” w Dąbrowie Górniczej
Tydzień Bibliotek” to ogólnopolskie, niekwestionowane święto bibliotek i bibliotekarzy, któremu w tym roku przyświeca hasło: “Biblioteka – miejsce na czasie”! W terminie od 8 do 15 maja na mieszkańców naszego miasta czekać będzie mnóstwo atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie:
——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

• Turniej Bibliotek – to niezwykłe wydarzenie, które już od lat łączy biblioteki w Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Przygotujcie się na emocje 9 maja o godz. 10:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie! W trakcie międzybibliotecznej rywalizacji szkolne drużyny powalczą w trzech konkurencjach: regionalnej, literackiej i sportowej, które wyłonią zwycięzcę (wydarzenie dla grup zorganizowanych).

• Spotkanie z Sylwią Chutnik – pisarką, publicystką, działaczką społeczną i promotorką literatury, autorką m.in. książek: ,,Cwaniary”, “Tyłem do kierunku jazdy”. Już 9 maja będziemy mieli okazję porozmawiać z tą wyjątkową pisarką. Zapraszamy o godzinie 18:00 wszystkich, którzy zdążą zarezerwować miejsca! (Rezerwacja bezpłatnych wejściówek rusza 5 dni przed wydarzeniem: https://tiny.pl/d9527).

• Spotkanie z Kazimierzem Szymeczkopisarzem, twórcą literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz bibliotekarzem, autorem m.in. „Historii Polski w opowieściach”, „Pomolowanej historii” i wielu innych opowiadań. Czekamy na Was 10 maja o godz. 10:00 (wydarzenie dla grup zorganizowanych).

• Odjazdowy Bibliotekarz – rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książek, czytania i rowerów, który dostarczy Wam wiele radości! Ruszamy w sobotę, 11 maja o godzinie 11:00 spod Biblioteki Głównej (ul. T. Kościuszki 25). Szykujcie rowery i dołączcie do naszej wesołej rowerowej wyprawy w kierunku Pogorii III i Parku Zielona, która zakończy się na terenie zielonym za Biblioteką Główną przy wspólnym ognisku i literackich wyzwaniach!

A ponadto warsztaty i lekcje biblioteczne inspirowane hasłem tegorocznej akcji, i… wiele, wiele innych atrakcji!
Zapraszamy serdecznie do udziału w naszych wydarzeniach!

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–
Przedsięwzięcie współorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Zarząd Oddziału w Katowicach, dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Miasto Dąbrowa Górnicza.

23 kwietnia @ 8:00 am
15 maja @ 8:00 pm