Miejska Biblioteka Publiczna

w Dąbrowie Górniczej

Kulisy Literatury

“Kulisy Literatury” to autorski projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej, który w swoim zamyśle ma propagować ideę czytelnictwa jako wartości kultury społecznej.

Ideą projektu dąbrowskiej biblioteki było stworzenie niepowtarzalnej kolekcji 36 fotografii (zdjęć portretowych pasjonatów literatury – ludzi ważnych dla regionu i związanych z życiem kulturalnym Zagłębia Dąbrowskiego). Zdjęcia powstawały zarówno w przestrzeni naszej instytucji, jak również w innych lokalizacjach wskazanych przez gości zaproszonych do udziału w projekcie. Zależało nam na stworzeniu komfortowych warunków, by podkreślić fakt, iż czytanie należy do jednej z najprzyjemniejszych czynności. Wśród osób, z którymi udało nam się nawiązać współpracę w tymże projekcie, można wymienić m.in.: Joannę Bator, Annę Cieplak, Grzegorza Piątka, Zbigniewa Rokitę, Piotra Brzychcego, Wojciecha Cugowskiego, Takeyuki Ishii, Bronisława Komorowskiego, Beatę Małecką-Liberę, Adama Michnika, Kaję Dylewską, Cezarego Podrazę, Oskara Rzekanowskiego.

1 września na terenie Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej, podczas Festiwalu Miedzianka Po Drodze, którego dąbrowska książnica była współorganizatorem, oficjalnie zaprezentowano wystawę. Wirtualna odsłona „Kulis literatury” jest dostępna na stronie biblioteki oraz w mediach społecznościowych.

Galeria zdjęć

Skip to content