Miejska Biblioteka Publiczna

w Dąbrowie Górniczej

LEKCJE LITERACKIE

Oferta dla grup zorganizowanych.

Miejsce:

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. T. Kościuszki 25

Email:

lekcje@biblioteka-dg.pl

Telefon:

795 180 803

 • Papierowy Teatr Kamishibai  
  Papierowy teatrzyk oparty o tradycyjną japońską sztukę opowiadania różnorodnych historii. Do zajęć wykorzystywane są międzynarodowe bajki i legendy, znajdujące się w zasobach książkowych biblioteki. Podczas lekcji dzieci będą miały również okazję usłyszeć i zobaczyć w teatrzyku legendę o powstaniu Pustyni Błędowskiej.
  Grupy docelowe:
  a) dla dzieci w wieku przedszkolnym
  b) dla dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej
 • Spotkania z Książką
  Książki są jak pokarm dla wyobraźni, a w bibliotece możesz urządzić prawdziwą biesiadę dla swojej fantazji. Pomoże Ci w tym bibliotekarz oraz głośne czytanie tekstu. Podczas tych zajęć będziesz również mógł dać upust swojej fantazji tworząc niepowtarzalne prace plastyczne.
  Grupy docelowe:
  a) dla dzieci w wieku przedszkolnym
 • Ortografia na Wesoło
  Jeźli pobrafna pizofnia nie iest Tfojom najmodzniejszom ztronom to… Zaraz, coś tutaj chyba jest nie tak! Jeśli nie chcesz, żeby inni mieli problem zrozumieć co masz na myśli – daj ortografii drugą szansę. Przyjdź do biblioteki i razem odczarujemy słowniki.
  Grupy docelowe:
  a) dla dzieci z klas II-IV szkoły podstawowej
 • Różne Oblicza Literatury
  Jakie oblicza potrafi mieć literatura i słowo pisane? Przecież teraz książki nie są pisane tak samo jak w baroku czy oświeceniu. Jeśli chcesz się dowiedzieć czemu futuryści pisali wiersze pełne literówek albo czym są lepieje, zapraszamy do biblioteki.
  Grupy docelowe:
  a) dla dzieci z klas IV-VIII szkoły podstawowej
  b) dla uczniów szkół ponadpodstawowych
 • Redakcja Małych Reporterów
  Biblioteka to nie tylko książki. W naszej ofercie znajdziesz też wiele ciekawych czasopism. Chcesz poznać świat zwierząt – mamy dla Ciebie National Geographic Kids. Chcesz podszlifować angielski – English Matters Kids jest dla Ciebie. A jeśli chcesz spędzić więcej czasu z ulubionymi postaciami z kreskówek – polecamy ci kultowego Kaczora Donalda. Na naszych warsztatach poczujesz się jak rasowy dziennikarz – dowiesz się jak zbudowane jest czasopismo, artykuł, zaprojektujesz własną okładkę.
  Grupy docelowe:
  a) dla dzieci z klas I-IV szkoły podstawowej
Skip to content