Miejska Biblioteka Publiczna

w Dąbrowie Górniczej

LEKCJE REGIONALNO BIBLIOTECZNE

Oferta dla grup zorganizowanych.

Miejsce:

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej
ul. T. Kościuszki 25

Email:

lekcje@biblioteka-dg.pl

Telefon:

795 180 803

 • Śladami Baśni i Legend Zagłębiowskich
  Dąbrowa, jak mgłą spowita jest niezwykłymi historiami, nasz miejscowy folklor skrywa wiele tajemnic i odróżnia nas od reszty regionu. Poznaj nasze miasto, którego sekrety ukryte są w starych książkach i legendach.
  Grupy docelowe:
  a) dla dzieci w wieku przedszkolnym
  b) dla dzieci z klas I-VIII szkoły podstawowej
 • Tradycje Świąteczne w Zagłębiu
  Odkryj lokalne tradycje, które przeplatają się z nowoczesnością. W nowej Czytelni Regionalnej znajdziesz materiały, dzięki którym poczujesz się jak za dawnych lat.
  Grupy docelowe:
  a) dla dzieci w wieku przedszkolnym
  b) dla dzieci z klas I-VIII szkoły podstawowej
  c) dla uczniów szkół ponadpodstawowych 
 • Dąbrowa Dawniej i Dziś
  Czy wiesz, jak kiedyś wyglądała Dąbrowa, którą codziennie widzisz? Możesz się o tym przekonać oglądając dawne pocztówki ze zbiorów biblioteki oraz innych materiałów dostępnych w bazach bibliotek cyfrowych. Na pewno kiedyś zdarzyło Ci się przejechać Aleją Królowej Jadwigi. Co król Jadwiga robił w Dąbrowie? I czemu tak właściwie była królem, a nie królową? I skąd nazwa Manhattan, skoro nie jesteśmy w Ameryce? Oprócz odpowiedzi na te pytania, dowiesz się także jak szukać informacji o naszym mieście i przekonasz się czym są dokumenty życia społecznego.
  a) dla uczniów szkół ponadpodstawowych
 • Sylwetki Współczesnych i Znanych Dąbrowian
  Kto wie czy sąsiad z klatki obok nie jest przypadkiem sławnym pisarzem? A może Pani z bloku naprzeciwko jest uznaną sportsmenką? Otaczają nas niezwykli ludzie, jeśli chcesz ich lepiej poznać – możesz przyjść do biblioteki.
  Grupy docelowe:
  a) dla dzieci z klas VI-VIII szkoły podstawowej
 • Żydzi w Zagłębiu Dąbrowskim
  Historia mniejszości żydowskiej jest nierozerwalnie spleciona z historią Polski. Losy tego narodu zostały spisane na wielu kartach, znajdziesz je również w naszej książnicy. Pomóż nam chronić pamięć o niemal straconej społeczności.
  Grupy docelowe:
  a) dla uczniów szkół ponadpodstawowych
Skip to content