Miejska Biblioteka Publiczna

w Dąbrowie Górniczej

LEKCJE MUZEALNO - BIBLIOTECZNE

Oferta dla grup zorganizowanych.

Email:

mgabrys@muzeum-dabrowa.pl

Telefon:

32 262 - 36 - 95 (wew. 104)

 

 • Pogoria
  Dowiedz się więcej o ulubionym letnim uroczysku Dąbrowiaków. Czy Pogoria zawsze była jeziorem? Może kiedyś wyglądała zupełnie inaczej niż dzisiaj. Na to pytanie znajdziesz odpowiedź podczas naszych warsztatów.
 • Bukowa Góra
  Archeolodzy ciągle poszukują artefaktów… I je znajdują! A czego szukają bibliotekarze? Czy list w butelce może być cennym zbiorem bibliotecznym? Co robią, aby ich nie pogubić? Wszystko dokładnie opisują i segregują. Z nami dowiesz się jak naukowcy utrzymują porządek w swoich odkryciach. Być może Tobie też uda się coś odkryć… (Wyjście uzależnione od warunków pogodowych).
 • Legendy i baśnie zagłębiowskie
  Czyje nogi były tak gołe, że nazwano na ich cześć dzielnice Dąbrowy? Skąd tyle piachu na Pustyni Błędowskiej? Dąbrowa skrywa wiele tajemnic, które obrosły w legendy, baśnie i mity. Odkryj sekretną stronę naszego miasta w Bibliotece…
 • Rewolucja 1905 roku w Zagłębiu, lata 1914-1915
  Poczuj się jak przedwojenny arystokrata, trzymając w dłoni archiwalne wydania gazet. Dowiesz się jak historyczne wydarzenie były opisywane i odbierane przez ludzi, którzy sami brali w nich udział.
Skip to content