SPOTKANIE AUTORSKIE

19 kwietnia @ 6:00 pm - 8:00 pm

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Jarosławem Kurskim – dziennikarzem, wieloletnim zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, autorem książek „Pokój z widokiem na historię”,  „Jan Nowak-Jeziorański. Kurier wolności” oraz „Dziady i dybuki”.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia (piątek)  o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25) i poprowadzi je Paulina Budna-Muc.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/, mailowo: rezerwacje@biblioteka-dg.pl lub pod nr tel. 32 639 03 01 (w godz. 8:00-15:30).

Serdecznie zapraszamy!

Jarosław Kurski – Zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”. Należał do opozycyjnego Ruchu Młodej Polski. Aresztowany w stanie wojennym. Członek redakcji „Solidarności”, podziemnego pisma regionu gdańskiego. Pracował dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE i w „Tygodniku Gdańskim”. Był rzecznikiem prasowym Lecha Wałęsy. W sprzeciwie wobec „wojny na górze” zrezygnował z pracy. Opublikował Wodza, polityczny portret przewodniczącego „Solidarności” na tle ówczesnych wydarzeń. Od stycznia 1991 r. publicysta „Wyborczej”, a od 2006 r. jej wicenaczelny. Prowadził rozmowy polityczne w Polsacie, TVP i TOK FM. Autor esejów o Raymondzie Aronie Pokój z widokiem na historię oraz biografii Jan Nowak-JeziorańskiKurier wolności oraz książki „Dziady i dybuki. Opowieść dygresyjna”, za którą otrzymał m.in. Nagrodę Specjalną POLITYKIOficer Krzyża Orderu Odrodzenia Polski i Kawaler Orderu Francuskiej Legii Honorowej.

6:00 pm - 8:00 pm