WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

17 stycznia @ 8:00 am - 1 marca @ 5:00 pm

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW PO RAZ SIÓDMY!

Wielka Liga Czytelników to popularny ogólnopolski konkurs czytelniczy dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. W tym roku organizowana jest już siódma edycja.

Uczestnicy konkursu mogą sprawdzić swoje kompetencje, czytając dostosowane do wieku książki. Czytanie wymaga nieco uwagi i skupienia, aby poradzić sobie z zestawem pytań, przygotowanych przez ekspertów.

Dobrane zostały pozycje książkowe dla trzech grup wiekowych, wśród nich zarówno baśnie, jak i opowieści „z podwórka i szkolnego korytarza”, literatura fantastyczna oraz wiersze. Niektóre z utworów z listy dzieci i młodzież znają z lekcji języka polskiego, bo to … lektury.

Filia nr 20 MBP od lat wystawia drużynę młodych moli książkowych, którzy w wyznaczonym czasie mierzą się z zadaniami i odnoszą sukcesy.

Zapraszamy również w tym roku, wyścig do mety już się rozpoczął. I etap trwa do 1 marca 2024.

Chętnych do wzięcia udziału prosimy o kontakt z Filią nr 20 MBP nr tel. 32 261 06 49, filia20@biblioteka-dg.pl

Do pobrania:

Lista lektur kl. I-III