SPOTKANIE AUTORSKIE

15 marca @ 6:00 pm - 8:00 pm

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską – autorką 26 książek, w tym bestselleru „Stulecie Winnych”, na kanwie którego powstał serial telewizyjny.

Spotkanie odbędzie się 15 marca (piątek)  o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25) i poprowadzi je Paulina Budna-Muc.

ul. T. Kościuszki 25

Dąbrowa Górnicza

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/, mailowo: rezerwacje@biblioteka-dg.pl lub pod nr tel. 32 639 03 01 (w godz. 8:00-15:30).

Ałbena Grabowska – pisarka i praktykująca neurolożka. Debiutowała w 2011 roku książką non-fiction „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”, w której opisała historię swoich bułgarskich przodków oraz kulturę rodzinnego regionu Rodopów. Od tego czasu napisała ponad 20 książek, z których największą popularność zdobyła saga „Stulecie Winnych” (1-3) zekranizowana przez Telewizję Polską. Każdy z trzech sezonów serialu (emitowanych wiosną 2019, 2020 i 2021 roku) gromadził przed ekranami ponad 3-milionową widownię. W swoim dorobku ma książki dla dzieci (czteroczęściowy cykl o przygodach Julka i Mai, między innymi. „Julek i Maja w labiryncie”), dystopijną powieść fantasy dla młodzieży („Nowy świat”), współczesne powieści obyczajowe („Coraz mniej olśnień”, „Lady M.” i „Lot nisko nad ziemią”), trzytomowy cykl „Alicja w krainie czasów”, a także kryminał „Ostatnia chowa klucz” i historyczną powieść sensacyjną „Kości proroka”. Za ważną pozycją w dorobku literackim uznaje powieść „Matki i córki”, opisującą trzy pokolenia kobiet poddanych tajemniczym traumom, historycznym i osobistym. Prywatnie, oprócz dobrych książek, kocha muzykę, teatr i film. Ma trójkę dzieci, cztery koty i jednego psa.

6:00 pm - 8:00 pm