SPOTKANIE AUTORSKIE

29 lutego @ 6:00 pm - 8:00 pm

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Frydrych – reportażystką, autorką książki „Sława, pieniądze i miłość”

Spotkanie odbędzie się 29 lutego (czwartek)  o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25)  i poprowadzi je Klaudia Pluta – dziennikarka radiowa, wydawca i prezenter wiadomości w Radiu TOP i Radiu Eska.

ul. T. Kościuszki 25

Dąbrowa Górnicza

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/, mailowo: rezerwacje@biblioteka-dg.pl lub pod nr tel. 32 639 03 01 (w godz. 8:00-15:30).

„Tworzę uznane reportaże, filmy i seriale dokumentalne m.in dla TVP, HBO, CANAL+ czy European Broadcasting Union.

Te filmowe opowieści poruszają trudne tematy. Wchodzimy w zakamarki ludzkiej duszy.

Serial dokumentalny „Młodzi lekarze”, (przy współpracy z BBC), o poświęceniu młodych lekarzy w ratowaniu zdrowia i życia ludzi, dwukrotnie zdobył nominacje do Telekamer.

Film „Uwolnić motyla” (TVP1) o pięknej Katarzynie Rosickiej Jaczyńskiej, która nie może się ruszać, ani mówić, ale napisała książkę, która stała się bestsellerem, reprezentował Telewizję Polską podczas INPUT (INternational PUblic Television) w San Salvador, był nominowany do nagrody PRIX EUROPA, był prezentowany podczas pokazów specjalnych podczas festiwalu Hot Docs w Toronto, na Krakowskim Festiwalu Filmowym i na festiwalu Camerimage oraz zdobył Grand Prix za reżyserię na festiwalu Magnificat w Białorusi.

Reportaż „Staruszkowo”, o Krystynie Seemayer, która pomaga starym skrzywdzonym psom zaznać miłości człowieka, zanim odejdą za tęczowy most, zdobył nominację do nagrody Grand Press.

Film dokumentalny „XXXXLove”, o Adrianie Lukoszku, który w ciągu roku zrzucił 120 kilogramów, bo przez otyłość prawie stracił rodzinę i teraz doradza innym jak pozbyć się zbędnych kilogramów, był prezentowany w cyklu Panorama Filmu Polskiego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Reportaż „Inny szuka szczęścia”, o Tomku Leleniu z zespołem Aspergera, który bez rezultatu szuka pracy i miłości , zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Reportażu CAMERA OBSCURA.

Reportaż „Ranczo, czyli poszukiwanie szczęścia” o tym, jak Jerzy Świder ratuje swoje dzieci przed głodem i biedą budując im ranczo naprzeciwko bloku socjalnego, reprezentował Telewizję Polską podczas INPUT (INternational PUblic Television) w Afryce, zdobył Nagrodę Specjalną Festiwal Mediów w Łodzi „CZŁOWIEK W ZAGROŻENIU” i zdobył wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Reportażu CAMERA OBSCURA.

Reportaż „Mój kosmos”, o małym Michałku, który bardzo pragnie wyrwać się z patologicznej rzeczywistości swojej rodziny marząc o locie w kosmos, zdobył GRAND PRIX oraz Nagrodę Specjalną Dyrektora OTV Bydgoszcz na Międzynarodowym Festiwalu Reportażu CAMERA OBSCURA, oraz wyróżnienie na Festiwalu Mediów w Łodzi „CZŁOWIEK W ZAGROŻENIU”.

Film dokumentalny „Wolnoć Tomku w swoim domku”, o Tomku, który ma niepełnosprawność umysłową i błyskotliwy pomysł na życie, zdobył GRAND PRIX i Nagrodę publiczności na Przeglądzie Reportażu w Katowicach.

Reportaż „Kuchnia polska”, o trójce bezdomnych przyjaciół, którzy mieszkają w szałasie i celebrują wspólne gotowanie posiłków, zdobył Nagrodę Specjalną Gazety Wyborczej na festiwalu CAMERA OBSCURA

„Blondynka na łowach” uczestniczący reportaż o wprowadzaniu tytułowej blondynki w tajniki polowań zdobył GRAND PRIX na konkursie „Rok myśliwca”

Reportaż „Dziurawe reformy” o tym, jak koronczarki z Koniakowa ratują budżety domowe tworząc stringi, zamiast koronkowych dzieł sztuki, realizowany z siostrą Małgorzatą Frydrych, zdobył  nagrodę za najlepszy reportaż na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim TVP S.A.

To prawda, że nie nagrody są ważne, ale emocje, jakie dzieło wywołuje w widzu.

Ale nagrody cieszą. Za każdy z sukcesów dziękuję całej ekipie realizacyjnej.”

6:00 pm - 8:00 pm