SŁUCHOWISKO DLA DOROSŁYCH

4 kwietnia, 2023 @ 5:00 pm - 8:00 pm

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza na słuchowisko sceniczne na podstawie listów Witkacego do żony pt. „Twój Witkacjusz, ukochany mężuś”, które odbędzie się 4 kwietnia w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki):

• godz. 17:00 – wydarzenie dla grup zorganizowanych (przedsięwzięcie grantowe „Czytanie wszystkimi zmysłami” finansowane w ramach projektu „Kultura bez barier”);

• godz. 19:00 – wydarzenie otwarte
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek dla czytelników rusza na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/lub mailowo: rezerwacje@biblioteka-dg.pl.

Czytagramy, czyli słuchowiska realizowane na żywo przed publicznością, przedstawiają wariacje na 1278 listów Witkacego do żony. To ilustracja nie tylko bardzo niekonwencjonalnej relacji obojga małżonków, ale przede wszystkim codziennego rytmu życia Witkacego, ujawniająca najintymniejsze sekrety. Listy są świadectwem zmagania się totalnej energii twórczej z ogromnym lękiem o sprawy materialne i wręcz masochistycznego współistnienia wielkiego poczucia humoru z cierpieniem fizycznym i psychicznym. Tylko dla uszu widzów dorosłych!
W rolę Witkacego wciela się Adam Bauman, głosu żony użycza Barbara Burska, a sferą muzyczno-dźwiękową zajmuje się Piotr Łyczkowski – autor adaptacji, reżyser oraz twórca Czytagramów.

Autorem plakatu jest Piotr Łyczkowski.

4 kwietnia, 2023
5:00 pm - 8:00 pm