KONKURS LITERACKI

1 grudnia, 2023 @ 8:00 am - 19 stycznia, 2024 @ 5:00 pm

Wraz z pierwszym dniem grudnia z nieskrywaną przyjemnością zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Świąteczne zda(e)rzenie”!

Celem konkursu jest napisanie opowiadania o tematyce świątecznej o objętości minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Pod uwagę będą brane tylko teksty  zawierające pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie:

igiełki drgnęły niewyraźnie; książkowy zawrót głowy; świąteczne marzenia rozpełzły się w mroku; lukrowane pierniki; pierogi leżały spokojnie; wielkie oczy zza choinki; a może kakao?; pierwsza gwiazdka na niebie

Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: promocja@biblioteka-dg.pl, pocztą tradycyjną (z dopiskiem: konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 (wraz ze stosownym załącznikiem), najpóźniej do 31.12.2023 r.

Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość! Mamy nadzieję, że dobór zestawu wyrażeń stanowił będzie swoiste literackie wyzwanie i przysporzy Wam wielu radości!

O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy 19.01.2024 r. na naszym facebook’owym profilu: www.biblioteka-dg.pl

(W przypadku nadesłania dużej ilości tekstów, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu)

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin, który wraz z załącznikiem,  jest zamieszczony do pobrania  poniżej.

Zatem… pisanie czas zacząć!

Do pobrania:

1 grudnia, 2023 @ 8:00 am