27 październik 2015

Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących – Edycja 2015” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.

Dzięki udziałowi w projekcie biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które przystosowane jest do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Larix” do zasobów książnicy trafił też pakiet ponad tysiąca cyfrowych książek mówionych gotowych do odtworzenia na Czytaku. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.

Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logo larix logo mkidn

Odwiedzin w miesiącu: 62057