WYKŁAD Z CYKLU “ŁĄCZY NAS ZDROWIE”

20 maja, 2023 @ 11:00 am

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej i Senator RP Beata Małecka-Libera serdecznie zapraszają na wykład dr hab. n med. Tomasza Szopińskiego (Ordynator Oddziału Chirurgii Robotycznej i Laparoskopowej Szpital Mazovia) pn. „Temat o którym się nie mówi. Nietrzymanie moczu u kobiet – ważny problem społeczny i medyczny”, który odbędzie się 20 maja 2023 r. o godz. 11:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).

Spotkanie będzie częścią cyklu „Łączy nas zdrowie”.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek dla czytelników rusza na 5 dni przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/ lub za pośrednictwem maila: rezerwacje@biblioteka-dg.pl, a także nr tel. 668 361 838.

Dr hab. n med. Tomasz Szopiński:

„W 1995 r. ukończyłem studnia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i rozpocząłem pracę w Klinice Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego pod kierunkiem prof. Andrzej Borówki. W 2004 r. zdałem europejski egzamin z urologii i uzyskałem tytuł urologa FEBU (Fellow of European Board of Urology). W 2008 r. obroniłem pracę doktorską pt. Wpływ wyłuszczenia gruczolaka stercza na wielkość gruczołu krokowego oraz subiektywne i obiektywne mierniki mikcji. Następnie do 2018 r. pracowałem w Klinice Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecne pracuję w Szpitalu Mazovia oraz w Klinice Urologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktywnie działam w Polskim Towarzystwie Urologicznym (PTU) oraz w sekcji robotowej PTU.

W mojej praktyce lekarskiej od 1996 roku zajmuję się leczeniem chorób urologicznych w pełnym zakresie. Od ponad 10 lat moim szczególnym zainteresowaniem jest onkologia urologiczna i leczenie chirurgiczne raka gruczołu krokowego, pęcherz moczowego i nerki. W przypadku raka stercza jako radykalne leczenie z wyboru najczęściej rekomenduję laparoskopową prostatektomią radykalną w tym zabiegi wspomagane robotem da Vinci. Zabiegi są wykonywane z intencją zachowania struktur odpowiedzialnych za wzwód w tym w technice niedostępnej dla klasycznej laparoskopii. W przypadku stwierdzenia guza nerki zabiegi resekcji guza są podstawową techniką zabiegów laparoskopowych. Podobnie jak w onkologii również w leczeniu łagodnego rozrostu stercza i kamicy techniki endoskopowe znikomo inwazyjne są metodą leczenia z wyboru
Zapraszam do zapoznania się z dokładniejszymi informacjami na temat poszczególnych typów zabiegów i sposobów leczenia.”

20 maja, 2023
11:00 am