Weź udział w konkursie literackim “Świąteczne zda(e)rzenie”!

10 grudnia, 2022 @ 8:00 am - 31 grudnia, 2022 @ 12:00 pm

AKTUALIZACJA

Szanowni Państwo, w związku z tak dużym zainteresowaniem naszym konkursem (wpłynęło ponad 100 prac z całej Polski!) informujemy, iż zmieniamy termin ogłoszenia wyników. Nazwiska nagrodzonych podamy do końca miesiąca, nie później niż 31 stycznia.

____________________________________________________________________________________________________________

To już najwyższa pora, żeby ogłosić nasz coroczny, świąteczny konkurs. Wielkimi krokami zbliżają się święta. W tym okresie, rokrocznie od kilku lat, organizujemy ogólnopolski konkurs literacki pn. „Świąteczne zda(e)rzenie”, którego celem jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia.

Mając w pamięci doświadczenia lat ubiegłych wiemy, że choć okres przedświąteczny to moment w którym wielu z nas nie cierpi na nadmiar wolnego czasu, to jednak niejednemu udaje się wygospodarować chwile, a może i więcej, na popełnienie świątecznego opowiadania.

Jak zwykle, by pobudzić Waszą kreatywność, przygotowaliśmy zestaw wyrażeń, które koniecznie należy zamieścić w tekście opowiadania. W tym roku są to zwroty: stary szpic na choinkę zasmucił się nieco, entuzjastyczny łapacz pcheł, zamieć to za mało…, „Nos” zapodział się w bibliotece!?, a odważ się tylko dziki reniferze!, świąteczny nastrój prysł, wiele i niewiele, za pazuchę i w nogi.

Liczymy na to, że i w tym roku nas nie zawiedziecie i powstanie wiele interesujących opowiadań.

Niezwykle miło nam poinformować, że tegoroczna edycja konkursu została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Zatem do dzieła!!!

Jeszcze tylko kilka słów przypomnienia o podstawowych zasadach konkursu.
Praca powinna mieć objętość minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Pod uwagę będą brane tylko teksty, zawierające pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie (w niezmienionym szyku, bez dodatkowych zwrotów).

Konkurs ma charakter otwarty i nie ma ograniczeń wiekowych.

Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@biblioteka-dg.pl (wraz ze skanem formularza zgłoszeniowego), pocztą tradycyjną (wraz z formularzem) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 25 (wraz z formularzem) najpóźniej do 31 grudnia 2022 r.

Wyniki konkursu zostaną zamieszczone do 16.01.2023 r. na stronie internetowej www.biblioteka-dg.pl oraz Facebooku – www.facebook.com/mbpdg. Finaliści otrzymają nagrody oraz dyplomy. Zwycięskie opowiadania mogą zostać opublikowane na internetowej stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej, na jej profilu na Facebooku albo w Przeglądzie Dąbrowskim.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa regulamin.

Do pobrania:

Formularz_zgłoszeniowy_2022