Spotkanie z Katarzyną Kwaśniewicz wokół książki “Rzecz o konserwacji archiwaliów w Polsce w XX i XXI wieku”

25 listopada, 2022 @ 8:00 am - 5:00 pm

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza na spotkanie z Katarzyną Kwaśniewicz, autorką książki “Rzecz o konserwacji archiwaliów w Polsce w XX i XXI wieku”. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25).
Książka ukazuje współczesne kierunki rozwoju i przeobrażeń, jakie zachodziły w konserwacji materiałów archiwalnych gromadzonych w archiwach w Polsce.
Historia konserwacji materiałów archiwalnych to nie tylko historia rozwijania praktycznych umiejętności czy testowania nowych preparatów – to rozważania o zmianach w sposobie myślenia o archiwaliach i ich potrzebach, o ewolucji świadomego opiekowania się nimi.
Praca omawia szczegółowo politykę ochrony zbiorów, przywołuje sylwetki mistrzów-konserwatorów archiwaliów, omawia zasady etyki w konserwacji, opisuje współczesne metody ochrony zbiorów oraz dzisiejsze problemy i wyzwania, jakie towarzyszą pracy konserwatorskiej.
Wstęp na spotkanie jest wolny.

25 listopada, 2022
8:00 am - 5:00 pm