Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

MIĘDZYNARODOWA AKCJA CZYTANIE NA POLANIE 2024

15 maja @ 8:00 am - 21 maja @ 5:00 pm

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie. Edycja 2024

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie. Akcja jest skierowana do uczniów, nauczycieli, lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej.

Pomysłodawczynią i głównym koordynatorem tej inicjatywy jest Katarzyna Paliga – nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej.

Współorganizatorem akcji jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach, Filia w Będzinie i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Lompy w Katowicach, Filia w SosnowcuAkcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

Akcja polega na zorganizowaniu imprezy czytelniczej w jednym wybranym przez placówkę dniu między 1 maja a 21 czerwca 2024 roku, a jej realizacja odbywa się na świeżym powietrzu. Jednak w sytuacji niekorzystnych warunków pogodowych, gdy nie ma możliwości zmiany terminu imprezy, można ją przeprowadzić w przestrzeni zamkniętej. Społeczność placówki przychodzi tego dnia z kocami lub poduszkami, i w wybranym przez koordynatora placówki miejscu, organizują przestrzeń czytelniczą. Można czytać dowolną książkę 

 

Koordynator placówki dokumentuje przeprowadzenie akcji w dowolny wybrany przez siebie sposób, a następnie zamieszcza na stronie internetowej placówki lub w mediach społecznościowych krótką relację z tego wydarzenia opatrzoną hasztagiem #czytanienapolanie. 

W akcji mogą brać udział placówki kulturalne i edukacyjne każdego typu (biblioteki, przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, ośrodki szkolno-wychowawcze, domy kultury).  Głównym celem tej inicjatywy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. 

Udział w akcji jest otwarty, dobrowolny i bezpłatny
Akcja nie ma charakteru konkursu, nie przewiduje się nagród

 Placówka biorąca udział w akcji otrzyma Certyfikat udziału

 Zgłoszenia do akcji przyjmowane będą od 15 kwietnia do 21 czerwca 2024

 

Poniżej kilka ważnych informacji

Formularz zgłoszenia

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfF-f…/viewform…

Regulamin_CZYTANIENAPOLANIE2024

Strona akcji

https://sites.google.com/view/czytanienapolanie2024

 

 

Szczegóły

Początek:
15 maja @ 8:00 am
Koniec:
21 maja @ 5:00 pm
Skip to content