10 listopad 2015

Już po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej i Liceum Ogólnokształcące im. W. Łukasińskiego serdecznie zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych do udziału w VIII Regionalnym Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych i Krótkich Form Teatralnych.
Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie umiejętności językowych uczniów poprzez prezentacje krótkich form scenicznych. Mamy nadzieję, że nasz konkurs przyczyni się do propagowania nauki języków, ale także przybliży młodzieży obyczaje, kulturę i zwyczaje różnych krajów. Liczymy także i w tym roku - na zainteresowanie wychowanków osobną formą konkursu, którą jest artystyczna interpretacja tekstu w wykonaniu dwóch osób, polegająca na czytaniu połączonym z ruchem scenicznym.
Uczestnicy oceniani będą w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Konkurs odbędzie się 11 grudnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej przy ul. T. Kościuszki 25. Warunkiem udziału w Przeglądzie jest wypełnienie załączonej karty zgłoszenia i przesłanie jej do 25 listopada 2015r. drogą pocztową na adres: I LO w Dąbrowie Górniczej ul. Kopernika 40, z dopiskiem „Teatrzyki,” faksem na nr (032) 262 30 93, lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumenty do pobrania:
Karta zgłoszenia