02 listopad 2015

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza na wystawę fotografii otworkowej, która odbędzie się w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej – OFFO 2015.

Po raz kolejny fotografia otworkowa opanowuje rejon Górnego Śląska. Jest to technika – wydawałoby się – najprostsza, bo zdjęcia zazwyczaj wykonywane są przy pomocy własnoręcznie stworzonych aparatów, często zwykłych puszek i pudełek. Fotografia otworkowa jest jednak równocześnie fotografią najtrudniejszą – wymagającą zarówno od autorów, jak i odbiorców szczególnego rodzaju wrażliwości. Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej OFFO 2015 pozwala przenieść się do tego niezwykłego świata – w pewnym sensie podglądanego przez dziurkę od klucza.

Wystawę fotografii otworkowej będzie można oglądać w Bibliotece Głównej w dniach od 2 do 30 listopada 2015 r. Wstęp wolny.