30 październik 2015

Jeden z najlepszych pisarzy młodego pokolenia odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej. Spotkanie z Ignacym Karpowiczem odbędzie się 12 listopada o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej (ul. Kościuszki 25).

Ignacy Karpowicz znajduje się w gronie najciekawszych współczesnych pisarzy. Prozaik, tłumacz z angielskiego, hiszpańskiego i amharskiego, podróżnik jest laureatem Paszportu „Polityki” za powieść „Balladyny i romanse”. Czterokrotnie nominowany do nagrody literackiej „Nike”, w 2014 r. zwyciężył w plebiscycie czytelników („Ości”), a tym roku ponownie znalazł się w gronie nominowanych do tej nagrody („Sońka”). Jego twórczość charakteryzuje wyrazisty styl i duża wrażliwość.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję porozmawiać z autorem na temat jego twórczości, a także zakupić książki i otrzymać pamiątko wpis.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach Festiwalu Kultury ZagłębieWood, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej, Pałac Kultury Zagłębia i Muzeum Miejskie „Sztygarka” przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wstęp wolny.