27 październik 2015

16 listopada w dąbrowskiej bibliotece zainaugurowano V edycję projektu edukacyjnego dla młodzieży pn. „Liga Młodych Przedsiębiorców”. Wykład zatytułowany „Smart przedsiębiorca na lokalnym rynku” poprowadził dr inż. Mariusz Kruczek z Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Katowicach. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób zrealizować swój pomysł na biznes i jakich błędów przy tej okazji nie popełnić. Poznali także cechy dobrego przedsiębiorcy oraz charakterystykę różnego typu przedsiębiorstw.

23 listopada uczniowie dąbrowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dowiedzieli się jakie są rodzaje i elementy komunikacji, uczestnicząc w przygotowanych w ramach V edycji projektu Liga Młodych Przedsiębiorców warsztatach pn. „Sprostać wyzwaniom”.

Przedsięwzięcie, które potrwa do końca kwietnia 2016 r., ma zachęcić młodzież do aktywnego współdziałania w grupie, zdobywania nowych doświadczeń oraz prezentowania swoich umiejętności. Spotkania w ramach projektu prowadzone będą w formie wykładów, prezentacji, warsztatów tematycznych i konkursów, dzięki którym uczestnicy poszerzą swoją wiedzę. Opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem sprawuje Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej oraz Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu.

Organizatorami projektu są: Miejska Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad akcją objęli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Dąbrowska Rada Biznesu, Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa w Katowicach.