12 lipiec 2022

Filia nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej  (ul. Legionów Polskich 181a) w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy Mirosławy Leonhard - wszechstronnie uzdolnionej dąbrowianki, która od 15 lat maluje techniką olejną i akrylową - od portretów, przez pejzaż, martwą naturę, po akty. Malarka zajmowała się również ceramiką artystyczną oraz malowała na tkaninach. Przez 10 lat należała do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia, a następnie wraz z grupą dąbrowskich malarzy, z inicjatywy Henryki Orzeł, zdecydowała się założyć Stowarzyszenie Grupa Plastyczna „Dąbrowa”, którego była wiceprezesem.

Wystawa będzie prezentowana do końca lipca.
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!