01 lipiec 2022

Przez lipiec i sierpień w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej prezentowana będzie wystawa "Na bursztynowych szlakach", która została wypożyczona z Polskiej Akademii Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie.

Na ponad dwudziestu planszach prześledzić można drogę żywicy od pnia drzewa do sukcynitu w złożu, obejrzeć bogactwo odmian bursztynu bałtyckiego, naturalne formy bursztynu oraz inkluzje organiczne. Pokazane są także wybrane przykłady wyrobów z bursztynu, począwszy od neolitu, przez XVIII wiek – kiedy to powstała Bursztynowa Komnata, po wiek XIX. Wystawa umożliwia poznanie dróg, jakimi bursztyn wędrował znad Bałtyku do różnych krajów Europy. Zwiedzający dowie się również, w których polskich muzeach znajdują się godne obejrzenia stałe ekspozycje bursztynu.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wszystkie: 4196626