10 maj 2022

Przez cały maj w Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej (ul. Legionów Polskich 131a) prezentowana będzie wystawa twórczości Jagody Cerkiewnik - studentki V roku ASP w Katowicach, na wydziale grafiki warsztatowej. Artystka w swoich pracach prezentuje obrazy wykonane w technice olejnej oraz grafikę.

Obrazy ukazują różnorodność faktur, ich wpływ na kompozycję i barwę. Inspiracją dla prezentowanych prac jest rodzina i jej wzajemne relacje, bliskość i więzy emocjonalne. Malarstwo to dla autorki możliwość odkrywania nowych źródeł oraz wyrażanie swoich myśli i odczuć.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

cerkiewnik wystawa kopia