A- A A+
tło
16 październik 2015

    Wszystkich wielbicieli kryminałów ucieszy wizyta Marka Krajewskiego w dąbrowskiej bibliotece. Spotkanie z pisarzem odbędzie się 28 października o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej (ul. Kościuszki 25).

    Marek Krajewski, znany przede wszystkim jako autor kryminałów, jest również filologiem klasycznym, specjalistą w zakresie językoznawstwa łacińskiego, był wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego twórczość literacka była wielokrotnie nagradzana, jest laureatem m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Największą popularność wśród czytelników przyniósł mu cykl o Eberhardzie Mocku. Wiosną tego roku ukazała się jego powieść „Umarli mają głos”, a we wrześniu kontynuacja serii o Edwardzie Popielskim – „Arena szczurów”.

     Uczestnicy spotkania będą mieli okazję porozmawiać z Markiem Krajewskim na temat jego twórczości, a także zakupić książki z autografem autora.

    Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach Festiwalu Kultury ZagłębieWood, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej, Pałac Kultury Zagłębia i Muzeum Miejskie „Sztygarka” przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

    Wstęp wolny.

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 9
Odwiedzin w tygodniu: 5514
Odwiedzin w miesiącu: 27458
Odwiedzin w zeszłym roku: 0
Wszystkie: 4141762