A- A A+
tło
01 grudzień 2021

Wraz z pierwszym dniem grudnia z nieskrywaną przyjemnością zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Świąteczne zda(e)rzenie”! 

Jak zwykle staraliśmy się by zestaw słów, który ma Wam posłużyć za kanwę świątecznego opowiadania, był odkrywczy, interesujący a przy tym niezupełnie oczywisty. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, trafimy pod tym względem w gusta naszych szanownych literatów i literatek.

Celem konkursu jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia o objętości minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12; marginesy: prawy, lewy, górny, dolny: 2,5 cm; interlinia 1,5 wiersza). Pod uwagę będą brane tylko teksty zawierające  pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie:

Opowieść wigilijna” zamknęła się z hukiem

rodzynki miały dość

elf  Przemysław „Skarpeta”

burzliwe rozmowy przy łuskaniu orzechów

cicho jak makiem zasiał, a mak jeszcze w rozsypce

ruszaj w drogę

czemu milczysz?

kangury mogły się od niego uczyć

rogal się zakręcił

Pracy należy również nadać tytuł.

Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą tradycyjną (z dopiskiem: konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 (wraz ze stosownym załącznikiem), najpóźniej do 23.12.2021r.

Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość. Mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku, zasypiecie nas setkami niesamowitych opowiadań!

O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy 14.01.2022 r. na naszej stronie internetowej: www.biblioteka-dg.pl

(W przypadku nadesłania dużej ilości tekstów, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu)

 

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin, który wraz z załącznikiem,  jest zamieszczony do pobrania poniżej:

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

swiateczne zdarzenie2021

 

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 18
Odwiedzin w tygodniu: 4619
Odwiedzin w miesiącu: 28381
Odwiedzin w zeszłym roku: 71619
Wszystkie: 3978104