19 listopad 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza 2 grudnia o godz. 17:00 na wieczór autorski z dąbrowskimi komikami -  Damianem Kubikiem (Antoni Gorgoń Grucha), Jackiem Łapotą (Kabaret Kałamasz/Długi) oraz Jarosławem Cybą (Kabaret Dno/Cyrk Partolini).

Jacek Łapot - polski satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów. Założyciel, wykonawca i lider znanego, nagradzanego i lubianego Kabaretu DŁUGI (1979-2010). Dąbrowianin z dziada pradziada. Z Uniwersytetu Śląskiego przeniósł się do kabaretu, a potem do radia, gdzie pracował 20 lat. Dziś jako zamożny emeryt chętnie zwiedza egzotyczne miejsca - Molo na "Pogorii", Park "Zielony" i Pustynię Błędowski, gdzie korzysa ze zniżek seniorskich.

Jarosław Cyba - z zamiłowania twórca i artysta estradowy, od 26 lat założyciel i lider kabaretu Dno, filmowiec amator, majsterkowicz, sporadycznie wokalista, pomysłodawca i reżyser wielu filmowych i estradowych projektów, instruktor Pałacu Kultury Zagłębia.

Damian Kubik vel Antoni Gorgoń Grucha - komik, autor tekstów, z twarzy nienachalny Jacek Łągwa z Ich Troje, wzrok porucznika Columbo. Ogólnie szału nie ma. Jak sam o sobie mówi: "nie ma o czym mówić".

Bezpłatne wejściówki będzie można zarezerwować na stronie: https://rezerwacje.biblioteka-dg.pl/ od 27.11 (godz. 17:00).

Przy rezerwowaniu miejsc należy podać numer aktywnej karty bibliotecznej.

wieczor autorski komicy

Wszystkie: 3920787