14 październik 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza na wystawę fotografii otworkowej, która odbędzie się w ramach 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej – OFFO 2021.

OFFO to wydarzenie cykliczne, które nie ma odpowiednika w polskim środowisku fotograficznym, a znane jest także poza granicami kraju. OFFO jest Festiwalem gromadzącym twórców, którzy posługują się fotografią otworkową. Celem OFFO jest ukazanie możliwości, jakie daje ta technika i przybliżenie jej możliwie najszerszej publiczności. Podczas poprzednich edycji OFFO można było zobaczyć prace pochodzące m.in. z Francji, Argentyny, Australii, USA, Brazylii, Niemiec, Szwecji, Chin, Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Rosji.

W Bibliotece Głównej (ul. T. Kościuszki 25) prezentowana będzie wystawa szwedzkiego artysty Petera Wiklunda pt. "Hyperopia" (Hägersten) oraz wystawa tercetu twórczego „Bóle Głowy Team” pt. „Bolesławiecka ceramika – nie tylko stempelki”.

Wstęp na wystawy jest bezpłatny.

Więcej informacji: http://offo.dl.pl/

plakat9OFFO 1