14 październik 2021

Geologiczne atrakcje województwa śląskiego i wybranych obiektów zlokalizowanych na pograniczu z województwem małopolskim są głównym tematem plenerowej wystawy fotograficznej przygotowanej z okazji 100-lecia Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB.

Piękno i unikatowość prezentowanych formacji geologicznych najlepiej oddaje motto wystawy:

„Fenomenalny, zapierający dech w piersiach wygląd wielu obiektów trudno przypisać tylko ludzkiej wyobraźni i ludzkim zdolnościom. Mistrzostwo w tej dziedzinie niejednokrotnie należy się twórcy obdarzonemu największym talentem i wielkiemu architektowi w jednej osobie jakim de facto jest natura. Niezaprzeczalne piękno przyrody zaskakuje nas praktycznie na każdym kroku. Miejsca znane i nieznane, zapomniane kamieniołomy, wapienniki, kopalnie, odsłonięcia i odkrywki – to właśnie w nich spisane są warstwami skał pasjonujące historie. Musimy tylko nauczyć się je odczytywać.”

Wystawę "Historie spisane w skałach" można zwiedzać w Filii nr 7 oraz Filii nr 18 do 14 listopada, w godzinach otwarcia placówek.

wystawa f18