04 październik 2021

Przez cały październik w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej będzie prezentowana wystawa „Stan wojenny 1981–1983”, przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Katowicach we współpracy ze Śląskim Centrum Wolności i Solidarności. Wystawa prezentuje podstawowe informacje dotyczące okresu stanu wojennego w PRL.

Fotografie pochodzą ze zbiorów krajowych i zagranicznych, m.in.: Archiwum Confédération française démocratique du travail, Ośrodka Pamięć i Przyszłość, Ośrodka KARTA, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz Archiwum IPN.

Autorzy: Karol Chwastek, Magdalena Duber, Michał Miwa-Młot
Konsultacja merytoryczna: dr Jarosław Neja
Koncepcja graficzna serii: Aleksandra Kaiper-Miszułowicz
Opracowanie graficzne: Aleksandra Korol-Chudy
Recenzja: dr hab. Filip Musiał, dr Grzegorz Majchrzak

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Stan wojenny 1981 1983