02 lipiec 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza do obejrzenia wystawy "Wszystkie kolory Czarnego Lądu", udostępnionej z Muzeum Historii Kielc.

Wystawa jest efektem pasji podróżniczej młodego małżeństwa Anny i Szymona Myślińskich, pochodzących z Kielc ludzi, od lat penetrujących kontynent afrykański z dala od turystycznych szlaków. Fotograficzny i literacki zapis podróży unika komercyjnej egzotyki, pokazuje mieszkańców środkowo - wschodniej Afryki jako pogodnych, otwartych ludzi pozbawionych gorsetu konwenansu, do którego przyzwyczaiła nas kultura Zachodu.

Wystawa będzie prezentowana w Galerii Klubowej oraz holu Biblioteki Głównej do końca sierpnia. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

wszystkie kolory czarnego lądu