01 lipiec 2021

Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej zawiadamia, że z dniem 1 lipca 2021 r. realizacja zadań z zakresu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego będzie się odbywała poprzez bezpośrednią obsługę Klientów w następujących punktach:

Adwokaci
- w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Al. Piłsudskiego 2, od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00-19.00.

Radcy prawni:
- w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filii nr 8, przy ulicy Ofiar Katynia 93, od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.30-16.30,
- w budynku Domu Kultury przy ulicy Chemicznej 2 w godzinach: poniedziałek od 13.00-17.00, wtorek, piątek od 8.00-12.00, środa, czwartek od 16.00-20.00.

Doradcy obywatelscy:
- w budynku Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Sienkiewicza 6 a, od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-17.00
- przy ulicy Łącznej 31, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-12.00.

Porady będą udzielane przy zachowaniu aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa zgodnych z wytycznymi Ministra Sprawiedliwości i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Z bezpośredniej porady w punkcie skorzystać może wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych, nie objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych oraz nie przebywająca z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację.

W lokalu, w którym ma miejsce świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego nie powinny przebywać osoby postronne, inne niż te, które zapisały się na poradę.

Osoby przed wejściem do punktów npp/npo są zobowiązane do:
– zasłaniania nosa i ust przy pomocy maseczki jednorazowej lub wielokrotnego użytku.

Zasada zakrywania nosa i ust obowiązuje na terenie całego obiektu,
– dezynfekcji rąk przy wejściu,
– używania rękawiczek jednorazowych,
– zachowania odpowiedniego dystansu ( 2 metrów odległości) od innych osób w trakcie oczekiwania na poradę, a także od osób świadczących pomoc),
– korzystania z własnych przyborów: długopisy, notatniki itp.,

W godzinach pracy punktów istnieje również możliwość uzyskania porady telefonicznej.

Osoby zainteresowane proszone są o umówienie terminu porady pod numerem telefonu 32 262 61 43, czynnym od poniedziałku do piątku.