A- A A+
tło
01 luty 2021

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej wraz z Ogólnopolską Fotograficzną Grupą Twórczą ART FOKUS 13 zaprasza do obejrzenia wystawy "Współistnienie", która będzie prezentowana przez cały luty w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej.

Od początków dziejów człowieka na Ziemi niewątpliwą pozostaje jego zależność od Matki Natury, przyrody i wszystkiego, co człowieka otacza. Współistnienie człowieka z naturą, jego zależność od niej, od tego, co ona daje człowiekowi, na co mu pozwala, jest widoczna na każdym kroku. To, co człowiek daje naturze, jak się jej odwdzięcza za te dary – gdy chcemy, też potrafimy zauważyć.
Natura bez człowieka przetrwa jeszcze wiele wieków, ale czy współczesny człowiek zrozumie jego zależność od natury? Czy doceni jej piękno, hojność i wartość?

Wystawa Grupy AF13 pt. „Współistnienie” podejmuje próbę przekazania współzależności potężnej, pięknej przyrody i człowieka korzystającego z jej darów, ale i człowieka czerpiącego nieodwzajemnione korzyści z jej piękna i zasobów. Czy obustronne relacje człowieka z i natury, bytność, istnienie, bilans wzajemności można nazwać współistnieniem ? 

Grzegorz Ojrzyński

wystawa

 

AF13 to grupa fotografów z różnych zakątków Polski, to artyści w większości zrzeszeni w Stowarzyszeniu Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz w wielu lokalnych stowarzyszeniach fotograficznych. AF13 jest także członkiem zbiorowym Fotoklubu RP.

Każdy z jej członków jest twórcą pasjonatem fotografii idącym inną jej drogą – tą, na której dobrze się czuje i jest jej wyśmienitym użytkownikiem. Drogi te krzyżują się i łączą w AF13, grupie ludzi wyjątkowych, pragnących ukazywać różne oblicza świata w inny, niecodzienny sposób – przez pryzmat ich duchowej wrażliwości. To, co tworzą, nie jest martwą kopią natury, to jest Coś, co żyje i zapada w ludzką pamięć, wywiera wpływ na innych. Grupa AF13 pragnie, by na ich fotografiach czas zatrzymywał się i choć na chwilę zatrzymywał także widza – mniej lub bardziej świadomego uczestnika Życia.

Przekrój działalności stowarzyszenia w obrazowy sposób pokazuje strona internetowa www.af13.pl. Od momentu istnienia tej witryny zarejestrowano ponad dwadzieścia tysięcy wejść z całego świata (m.in. z Grenlandii, Meksyku i Argentyny).
Pośród członków AF13 nie brakuje specjalistów od krajobrazu, pejzażu, architektury, portretu, reportażu, aktu, grafiki, zdjęć sportowych, przyrody, fotografii makro i fotografii industrialnej... Fotografów, którzy nie boją się żadnych wyzwań i powierzanych zadań mogących w jakikolwiek sposób zgłębiać i popularyzować piękno polskiej przyrody, kultury, obyczajów i tradycji.

 

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 827
Odwiedzin w tygodniu: 2815
Odwiedzin w miesiącu: 27487
Odwiedzin w zeszłym roku: 0
Wszystkie: 3777362