Godziny otwarcia Biblioteki Głównej:
Pn - Pt 8.30 - 19.30,
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

A- A A+
tło
30 grudzień 2020

Pomimo panującej pandemii koronawirusa organizowane co roku dąbrowskie charytatywne kolędowanie odbędzie się! Tym razem wszystkich chcących wspomóc zbiórki zaprasza się przed ekrany monitorów.

Organizowane przez Przemysława Smolarskiego (członka bibliotecznego zespołu "Poczytalni") i jego przyjaciół wydarzenie muzyczne będzie można śledzić na stronie: www.koledowaniedabrowa.pl. Na stronie już teraz można posłuchać dwóch pierwszych kolęd artystów, a w najbliższym czasie pojawią się kolejne, magiczne interpretacje znanych świątecznych piosenek.

W tym roku zbiórki prowadzone będą na rzecz Karoliny i Patryka.

Karolina choruje na atrofię korowo-podkorową. Choroba powoduje duże następstwa w rozwoju. Karolina zaczyna zapominać czynności dnia codziennego (przeczytany tekst książki wymazuje pamięć świeża. Ma duże problemy z koordynacją ruchową nóg i rąk (wypada wszystko z rąk) i problem z chodzeniem. Jej mowa jest dyzartyczna, co oznacza, że wargi ust nie współpracują z wymową. Dodatkowym obciążeniem jest także zanik nerwu wzroku. Więcej o Karolinie można przeczytać na stronie zbiórki: https://pomagam.pl/karolain

Patryk w pierwszej dobie po narodzinach przeszedł dwie operacje - zamknięcia przepukliny oraz wszczepienia zastawki komorowo-otrzewnowej. Obecnie zmaga się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem, niedowładem kończyn dolnych, niedokrwistością oraz neuropatią słuchową. Szansą na osiągnięcie jakiejkolwiek niezależności jest dla Patrysia intensywna rehabilitacja, drogie leki i aparat słuchowy. Wszystkie te sprzęty i działania wymagają jednak ogromnych nakładów finansowych. Więcej o Patryku można przeczytać na stronie zbiórki https://www.siepomaga.pl/patryk-luranc. W mediach społecznościowych powstała także grupa Licytujemy dla Patryka https://www.facebook.com/groups/506145740070446

 

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 255
Odwiedzin w tygodniu: 4022
Odwiedzin w miesiącu: 23287
Odwiedzin w zeszłym roku: 76713
Wszystkie: 3581324