Pn - Pt 8.30 - 19.30,
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

30 listopad 2020

Drodzy Czytelnicy!

Wraz z nadejściem pierwszego śniegu zapraszamy do wzięcia udziału w naszym corocznym konkursie literackim "Świąteczne zda(e)rzenie", którego celem jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia!

Pod uwagę będą brane tylko teksty  zawierające  pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie (tj. nie zmieniamy szyku wyrazów w zdaniu, nie dodajemy dodatkowych zwrotów do wyrażeń):

sandacz w opałacha niech to goździk!wyglądał jak dziadek do orzechówniewykryty buntownik wśród elfówmuchomor się zachmurzył; gdzie jesteś pierniczku?;jak z powieści Dickensaniedźwiedzia łapa zamarłaszklane bombki rozbłysły z zapałem oraz pyton w bibliotece.

Z uwag technicznych: objętość prac minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12).

Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość.  Mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku, zasypiecie nas setkami niesamowitych opowiadań!

Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wraz ze skanem załącznika nr 1), pocztą tradycyjną (wraz z załącznikiem) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 (wraz z załącznikiem) najpóźniej do 23.12.2020 r.

O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy 11.01.2021 r. na naszej stronie internetowej: www.biblioteka-dg.pl oraz Facebooku: www.facebook.com/mbpdg.

(W przypadku nadesłania dużej ilości tekstów, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu)

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin, który wraz z załącznikiem,  jest zamieszczony do pobrania  poniżej.

Do pobrania:

ZAŁĄCZNIK