Pn - Pt 8.30 - 19.30,
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

05 październik 2020

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Insytutem Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego serdecznie zapraszają do obejrzenia wystawy „60 na 100. SĄSIADKI. Głosem Kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie”, która będzie prezentowana w Galerii Klubowej oraz holu Biblioteki Głównej od 5 do 29 października.

Ekspozycja powstała w 2019 roku i ukazuje 30. kobiet z przełomu XIX i XX wieku, których dzieje tworzą nową, bo pisaną kobiecymi losami, opowieść o śląskich zrywach powstańczych i akcji plebiscytowej. Grafiki zostały wykreowane przez cenioną artystkę z województwa śląskiego - Martę Frej na podstawie materiałów odnalezionych podczas kwerendy historycznej, zrealizowanej przez dr Małgorzatę Tkacz-Janik, specjalistkę ds. niematerialnego dziedzictwa kulturowego w Instytucie.

20 października w sali audiowizualnej MBP odbędzie spotkanie wokół wystawy pn."60 na 100. SĄSIADKI. Głosem kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie", czyli śląska herstoria w memach Marty Frej, które poprowadzi kuratorka wystawy dr Małgorzata Tkacz-Janik. Wydarzenie odwołane.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można zarezerwować w systemie rezerwacji: http://rezerwacje.biblioteka-dg.pl.

Aby zarezerwować bilety należy mieć aktywną kartę biblioteczną.

Desktop1