Pn - Pt 8.30 - 19.30,
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

09 wrzesień 2020

Dofinansowanie  zakupu nowości wydawniczych w 2020 r. dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”, realizowanego ze  środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, MBP otrzymała w  2020 r. dofinansowanie w wysokości 38 250 zł.

Zgodnie z Regulaminem Programu, pozyskane środki  przeznaczone będą na zakup nowości wydawniczych do naszej Biblioteki.

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu wypożyczanych publikacji, wzrostu liczby czytelników, budowanie nawyków czytelniczych przez stały dopływ nowości, możliwość ubytkowania  (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.