Godziny otwarcia Biblioteki Głównej:
Pn - Pt 8.30 - 19.30,
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

A- A A+
tło
15 maj 2020

Drodzy Czytelnicy,
Od poniedziałku 18.05.2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej systematycznie otwiera dla czytelników kolejne placówki. Aktualny wykaz otwartych obiektów wraz z nowymi godzinami otwarcia, znajdziecie na bibliotecznym Facebooku oraz na stronie w zakładce Aktualności”.
Prosimy Was o zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w tym czasie w naszych placówkach. Szczegółowe wytyczne znajdują się w załączniku. Za wszelkie niedogodności przepraszamy i liczymy na Wasze zrozumienie!
1. Utrzymuje się dotychczasowe godziny otwarcia z zastrzeżeniem, że pierwsze i ostatnie pół godziny, a także pół godziny po trzeciej godzinie obsługi (w Bibliotece Głównej godzina pomiędzy 14.00 a 15.00) stanowi przerwę techniczną, w czasie której czytelnicy nie będą obsługiwani.
2. Biblioteka Główna nie będzie czynna w soboty.
3. Biblioteka przyjmuje wyłącznie zwroty i wypożyczenia materiałów bibliotecznych.
4. Wszystkie zwracane materiały biblioteczne podlegają 7. dniowej kwarantannie.
5. Czytelnicy nie będą mogli skorzystać stacjonarnie z czytelni, prasy na miejscu, katalogów i komputerów, a także z usług ksero, skanowania itp.
6. Zawiesza się czasowo wolny dostęp czytelników do zbiorów znajdujących się na regałach bibliotecznych. Obsługę czytelników realizuje bibliotekarz.
7. Zachęcamy do rezerwowania i zamawiania zbiorów bibliotecznych poprzez e-katalog.
8. Prosimy o przemyślane decyzje w zakresie wypożyczeń, co pozwoli ograniczyć czas obsługi.
9. Zobowiązuje się czytelników do stosowania zasad bezpieczeństwa podczas pobytu w bibliotece, w szczególności do zakrywania ust i nosa, dezynfekowania rąk, zachowania bezpiecznego dystansu pomiędzy osobami oczekującymi.
10. W obiektach bibliotecznych może jednocześnie przebywać ograniczona ilość osób.
11. Dzieci poniżej 13. roku życia mogą przebywać w bibliotece tylko w towarzystwie osoby dorosłej.
12. W placówkach bibliotecznych – z wyłączeniem Biblioteki Głównej i Filii nr 8 – nie będzie możliwości korzystania z toalet.
13. W placówkach bibliotecznych zawiesza się możliwość korzystania z szatni czy pozostawiania przedmiotów osobistych w przestrzeni biblioteki.

 Załączniki
1. Wytyczne do stosowania
2. Zarządzenie MBP

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 1146
Odwiedzin w tygodniu: 3057
Odwiedzin w miesiącu: 26144
Odwiedzin w zeszłym roku: 41434
Wszystkie: 3616603