Pn - Pt 8.30 - 19.30,
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

27 luty 2020

Mistrzem w grzeszeniu może zostać każdy. Nie każdy natomiast może zostać mistrzem
w artystycznej prezentacji grzechu. Ale okazją do takiej próby sił poeci, malarze i graficy w tej materii będą mieli właśnie teraz.

Jak namalować gniew, chciwość, lenistwo? Jak ująć za pomocą słowa siedem grzechów głównych?

Jeśli masz pomysł na wyrażenie swojego zdania językiem sztuki – weź udział w konkursiewybierając jedną lub kilka z czterech kategorii artystycznych: malarstwo, poezja, grafika warsztatowa oraz grafika komputerowa (plakat konkursu) Ostatnia z nich – grafika komputerowa – to kategoria, w której należy stworzyć plakat bieżącej edycji konkursu.
W pozostałych obrazujemy grzech za pomocą słowa pisanego, technik malarskich lub grafiki warsztatowej. Do wyboru mamy: pychę, chciwość, nieczystość, łakomstwo, zazdrość, gniew oraz lenistwo zwane również znużeniem duchowym. Kiedy już kreatywnie pogrzeszymy na płótnie lub papierze, swoje dzieło należy wysłać do organizatora.

Termin dostarczenia prac (osobiście lub pocztowo) to 27 marca br. (decyduje data stempla pocztowego).

Wyniki zostaną ogłoszone 10 kwietnia b.r. Uroczysta gala wręczenia nagród, połączona z otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 17 kwietnia b.r. o godz. 11.00 w Sali Agora Pałacu Kultury Zagłębia.

Dla zwycięzców czekają nagrody finansowe i rzeczowe.

Szczegóły na stronie:

www.palac.art.pl/pl/aktualnosci/xii-ogolnopolski-konkurs-siedem-grzechow-glownych

Pałac Kultury Zagłębia

Plac Wolności 1

41-300 Dąbrowa Górnicza

Współorganizatorzy:

Bazylika NMP Królowej Anielskiej, Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi 17

Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej, Sosnowiec, ul. Gospodarcza 14 a

Miejska Biblioteka Publiczna, Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 25

Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi i Katolickie Liceum Ogólnokształcące
im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej, ul. Emilii Zawidzkiej 10, Dąbrowa Górnicza

Patronat honorowy: