04 luty 2020

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci „Jasnowidze 2016″. W jej skład wchodzą reprodukcje ilustracji z najciekawszych przesłanych na konkurs projektów, w tym nagrodzonych i wyróżnionych przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry i jury międzynarodowe.

Prace grafików pochodzą z Chin, Japonii, Czech, Litwy, Polski, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. łączy je wysoka jakość artystyczna i poważne podejście do młodego odbiorcy, ale też poczucie humoru i świeże, dziecięce spojrzenie na świat.

Reprodukcje zostały oprawione w ramy różnych stylów i rozmiarów, co dodatkowo podkreśla ich zróżnicowany charakter.

Wystawę, którą udostępniło nam Wydawnictwo Dwie Siostry można oglądać w Galerii Klubowej Biblioteki Głównej do końca lutego.

103MSDCF