28 listopad 2019

Przedświątecznym, bibliotecznym zwyczajem dąbrowskiej książnicy stał się konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”!  Z całą pewnością nadeszła już odpowiednia pora, aby go ogłosić.

Jak zwykle staraliśmy się by zestaw słów, który ma Wam posłużyć za kanwę świątecznego opowiadania, był odkrywczy, interesujący a przy tym niezupełnie oczywisty. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, trafimy pod tym względem w gusta naszych szanownych literatów i literatek :)

Celem konkursu jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia o objętości minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Pod uwagę będą brane tylko teksty  zawierające  pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie:

Tego jeszcze nie grali, pomyślał wigilijny karp…; a niechże Cię; rusz się gamoniu; nietęgie miny; nie tędy droga co wszyscy mówią; przypadłość kłamczuszkazimny jak sopel na choince; pigmejski wojownik; książki schowały się pod choinkę; wiewiór zaatakował.

Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą tradycyjną (z dopiskiem: konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 (wraz ze stosownym załącznikiem), najpóźniej do 22.12.2019 r.

Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość. Mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku, zasypiecie nas setkami niesamowitych opowiadań!

O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy 13.01.2020 r. na naszej stronie internetowej: www.biblioteka-dg.pl

(W przypadku nadesłania dużej ilości tekstów, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu)

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin, który wraz z załącznikiem,  jest zamieszczony do pobrania  poniżej.

Zatem... pisanie czas zacząć!

swiateczne zdarzenie konkurs

Do pobrania: