23 październik 2019

Jednym z finalistów prestiżowej 22. edycji Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” został zespół „Poczytalni”, złożony z pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej. W skład zespołu wchodzi osiem osób, lecz to właśnie czwórka reprezentantów: Przemysław Smolarski, Janusz Golec, Mateusz Jurczyk oraz Radosław Bernstock postanowiła spróbować sił ze swoimi interpretacjami utworów Agnieszki Osieckiej. Utwory „Kiedy mnie już nie będzie” i „Uciekaj moje serce” rozbrzmiały w warszawskim studiu Programu III Polskiego Radia oraz w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie zostały bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność. Kolejnym przystankiem na trasie zespołu jest Teatr Nowy w Poznaniu. Tegoroczny konkurs jest na bardzo wysokim poziomie wokalnym, aktorskim i estradowym – samo znalezienie się zespołu wśród finalistów jest już sporym osiągnięciem, tym bardziej, że występy zespołu zwracają uwagę na szeroki charakter działalności biblioteki, a także promują miasto na skalę ogólnopolską. Poczytalni są jedynym w konkursie reprezentantem województwa śląskiego, a z uwagi na biblioteczne korzenie zespołu - wzbudzają zainteresowanie wśród mediów i innych odbiorców wydarzenia.