02 wrzesień 2015

W dniach od 1 do 30 września w Galerii Klubowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25) można oglądać wystawę zdjęć „Himalaje, Karakorum – obrazki i głosy z gór”.
Ekspozycja prezentuje fotografie Bogdana Jankowskiego. Na wystawę składa się 55 zdjęć, na których autor starał się pokazać piękno gór wysokich, ale również część historii polskiego alpinizmu. Towarzyszące zdjęciom autentyczne nagrania dźwiękowe pozwalają wczuć się w atmosferę wypraw, posłuchać odgłosów karawany, modłów buddyjskich mnichów, relacji ze szczytów, z wydarzeń wesołych i dramatycznych, głosów nieżyjących już ludzi gór.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.
Wstęp wolny.