01 październik 2019

W październiku zapraszamy do obejrzenia  wystawy malarstwa i fotografii Arkadiusza Żaka - "Akrylowe fantazje".

Wystawa będzie prezentowana w holu Biblioteki Głównej. Wstęp wolny.

Arkadiusz Żak urodzony 2.03.1965 w Pułtusku. Od pierwszego roku życia mieszkał i wychowywał się w Strzemieszycach. Absolwent Szkoły Podstawowej nr 5. W tejże szkole po raz pierwszy jego zdolnosci plastyczne doceniła ówczesna dyrektor szkoły Pani Krystyna Szaniawska, zapraszając go do asystowania artyście wykonującemu dla szkoły portret oraz tablice upamiętniające patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. Uczęszczał też do strzemieszyckiego ogólniaka a potem kontynuował naukę w kierunku automatyki i informatyki uzyskując dyplom inżyniera. Nigdy nie uczył się na kierunkach artystycznych. Przez wiele lat zajmował się głównie techniczną pracą zawodową oraz domem i ogrodem. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej.

Nadal mieszka w Strzemieszycach, ma żonę i córkę.
Dopiero po pięćdziesiątce rozpoczął swoją amatorską przygodę z malowaniem. Zaczynał od farb olejnych ale szybko porzucił je dla farb akrylowych. Maluje głównie na papierze oraz na płótnach. Interesuje go wiele tematów i wiele technik ale coraz bardziej kieruje się w stronę prostych form abstrakcyjnych.
Wystawa "Akrylowe fantazje" w październiku 2019 roku jest jego drugą wystawą i czuje się stremowany.

Wystawa akrylowe fantazje