Godziny otwarcia Biblioteki Głównej:
Pn - Pt 8.00 - 20.00,  So 9.00 - 15.00

A- A A+
tło
01 październik 2019

W październiku zapraszamy do obejrzenia  wystawy malarstwa i fotografii Arkadiusza Żaka - "Akrylowe fantazje".

Wystawa będzie prezentowana w holu Biblioteki Głównej. Wstęp wolny.

Arkadiusz Żak urodzony 2.03.1965 w Pułtusku. Od pierwszego roku życia mieszkał i wychowywał się w Strzemieszycach. Absolwent Szkoły Podstawowej nr 5. W tejże szkole po raz pierwszy jego zdolnosci plastyczne doceniła ówczesna dyrektor szkoły Pani Krystyna Szaniawska, zapraszając go do asystowania artyście wykonującemu dla szkoły portret oraz tablice upamiętniające patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. Uczęszczał też do strzemieszyckiego ogólniaka a potem kontynuował naukę w kierunku automatyki i informatyki uzyskując dyplom inżyniera. Nigdy nie uczył się na kierunkach artystycznych. Przez wiele lat zajmował się głównie techniczną pracą zawodową oraz domem i ogrodem. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej.

Nadal mieszka w Strzemieszycach, ma żonę i córkę.
Dopiero po pięćdziesiątce rozpoczął swoją amatorską przygodę z malowaniem. Zaczynał od farb olejnych ale szybko porzucił je dla farb akrylowych. Maluje głównie na papierze oraz na płótnach. Interesuje go wiele tematów i wiele technik ale coraz bardziej kieruje się w stronę prostych form abstrakcyjnych.
Wystawa "Akrylowe fantazje" w październiku 2019 roku jest jego drugą wystawą i czuje się stremowany.

 

Wystawa akrylowe fantazje

 

 

 

 

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 11
Odwiedzin w tygodniu: 2250
Odwiedzin w miesiącu: 27193
Odwiedzin w zeszłym roku: 72808
Wszystkie: 3194640