01 wrzesień 2015

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej już po raz czwarty weźmie udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W zeszłym roku w niemal 2 000 miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W tym roku, 5 września, wspólnie czytać będziemy „Lalkę” Bolesława Prusa.

Na uczestników Narodowego Czytania w dąbrowskiej książnicy czeka literacki happening, gra miejska oraz quiz wiedzy o powieści i jej autorze. Nie zabraknie głośnego czytania i niespodzianek dla wszystkich uczestników! Dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanego dla nich kącika, gdzie odbywać się będą zajęcia literacko-plastyczne.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w imprezie prosimy o zabranie ze sobą egzemplarza „Lalki”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Startujemy 5 września o godz. 11.00 w holu Biblioteki Głównej!

Wstęp wolny.