02 lipiec 2019

W lipcu i sierpniu zapraszamy do obejrzenia wystawy „Małe podróże małe i duże”, która prezentowana będzie w Galerii Klubowej i holu Biblioteki Głównej.

Konkurs "Moje podróże małe i duże" powstał 15 lat temu. Początkowo Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu do udziału i prezentowania swoich podróżniczych, fotograficznych przygód zaprosił mieszkańców i mieszkanki gminy Suszec, a od 2010 roku konkurs zaczął rozszerzać kręgi na cały kraj.

W latach 2010 - 2017 do "Moich podróży małych i dużych" 518 osób nadesłało 1543 zdjęcia! Co roku oceniane są one przez grono profesjonalnych fotografów i artystów fotografików, biorących pod uwagę technikę wykonania i oryginalność prezentowanych prac. Laureaci i laureatki 3 miejsc i wyróżnienia otrzymują nagrody, wręczane rokrocznie podczas Suszeckiej Jesieni Kulturalnej, a ich prace wędrują na wystawę.

Ogólnopolska wystawa objazdowa „Moje podróże małe i duże” zawiera nagrodzone, najlepsze i najciekawsze zdjęcia z ostatnich 7 lat. Choć jest tylko niewielkim fragmentem bogactwa nadesłanych na konkurs utrwalonych chwil, to pięknie pokazuje nie tylko magie zwykłych-niezwykłych miejsc, ale i wyjątkową wrażliwość estetyczną twórczyń i twórców tych fotografii.

Zdjęcia będą jeździć po Polsce przez 2 lata. W 2018 roku wystawę będzie można zobaczyć w: Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie, Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie, Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku, Miejskim Ośrodku Kultury w Mysłowicach, Gminnej Bibliotece i Domu Kultury w Łaziskach, Kwileckim Centrum Kultury i Edukacji im. Floriana Mazurkiewicza, Zakładzie Karnym w Płocku, Centrum Informacji Kulturalno-Turystycznej Halo! Rybnik oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku.

Wszystkie nadesłane do konkursu zdjęcia, a także dokładny terminarz wystawy można zobaczyć na stronie www.kulturasuszec.pl.

Moje podróże małe i duże

Odwiedzin w miesiącu: 20622