27 czerwiec 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza na warsztaty "ImproWizzuj" - spotkania otwierające drzwi na świat improwizacji scenicznej i teatralnej, które pozwolą odkryć zasady improwizacji, szybkiej reakcji czy współpracy z partnerem na scenie. Cykl trzech warsztatów (8, 9, 11 lipca, w godz. 10:00-16:00) zakończy się wspólnym występem w formie otwartej sceny, zaplanowanym na 11 lipca o godz. 17:00 w holu Biblioteki Głównej. Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku 16-96 lat. Improwizacja nie zna granic wiekowych, wymaga jedynie otwartego umysłu! Liczba miejsc ograniczona, prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Antoni Machoń - improwizator. Podroż ze sceną impro, teatrem rozpoczął w 2016 r. podczas polsko-niemieckiej wymiany artystycznej o tematyce improwizacji scenicznej. Twórca kilku międzynarodowych projektów teatralnych i improwizatorskich, trener młodzieżowy.

Program warsztatów (Biblioteka Główna MBP, ul .T. Kościuszki 25):

8.07 – dzień I - Improwizzuj, ABC improwizacji - ten dzień przeznaczymy na odkrywanie czym jest improwizacja, i jakimi zasadami się ona kieruje. Odkryjemy jak zbudować relację z partnerem oraz dlaczego milczenie jest złotem, a słuchanie brylantem.

9.07 – dzień II - Improwizzuj, zbuduj ze mną świat - tego dnia nauczymy się budować świat wokół nas, dotykać tego co jest w naszej wyobraźni, otwierać niewidzialne drzwi, wspólnie z partnerem dokładać cegiełki do wyimaginowanej ściany. Odkryjemy emocje i sens samotworzącej się historii.

11.07 – dzień III - Improwizzuj, jogging - ubierz się na sportowo, bo trzeci dzień wypełnimy sportami teatralnymi. Przekujemy teorię w praktykę i zaczniemy bieg przez krótkie improwizowane formy. Spokojnie, nie musisz obawiać się o swoją kondycję, nazwa stworzona została przez ojca improwizacji, Keith'a Johnstone'a. Jeżeli widziałeś i kochasz "Whose line is it anyway", pokochasz warsztaty. Trzeci dzień jest przygotowaniem do występu kończącego cykl warsztatów.

Zapraszamy!