Godziny otwarcia Biblioteki Głównej:
Pn - Pt 8.00 - 20.00,  So 9.00 - 15.00
AKTUALNE GODZINY OTWARCIA

A- A A+
tło
12 czerwiec 2019

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej we współpracy ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich serdecznie zapraszają na plenerowe spektakle teatralne, które będą odbywać się w każdy piątek lipca, każdorazowo w innej lokalizacji: na terenie osiedla przy ul. Ofiar Katynia 78 A-F w Strzemieszycach Wielkich, w Parku Hallera, w Parku Zielona oraz na terenie Osiedla Mydlice (ul. Legionów Polskich 131a).

plakat teatry plenerowe1

 

Harmonogram:

5.07 godz. 18:00 - Teatr Falkoshow „Zaczarowany kapturek” – osiedle w pobliżu ZSP nr 4, Strzemieszyce Wielkie

  • Spektakl familijny. Czy znana bajka o Czerwonym Kapturku może jeszcze czymś zaskoczyć? Tak! Pod warunkiem, że jej wyczarowaniem zajmie się magik, sztukmistrz nad sztukmistrzami, który zaprosi nas do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina pomocnej dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm. Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach. Barwna scenografia przenosi widza w różne miejsca zdarzeń, zaś muzyka nasyca spektakl ciekawymi brzmieniami.

12.07 godz. 18:00 - Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi „Ali Baba i czterech rozbójników” – Park Hallera

  • Spektakl aktorsko - lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Szpilkowskiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita.

19.07 godz. 19:00 - Fabryka Kultury „Pan Tadeusz muzycznie” - Park Zielona

  • Do rodzinnego domu przyjeżdża ze szkół w Wilnie na wakacje młody Tadeusz. Okazuje się, że Soplicowo, majątek jego opiekuna Sędziego Soplicy, jest pełne gości, którzy zjechali tu, aby uczestniczyć w procesie o stary zamek, niegdyś własność bogatego magnata Stolnika Horeszki. Proces toczy się między ostatnim krewnym Horeszki, Hrabią i Sędzią Soplicą. Spektakl jest prezentacją poszczególnych fragmentów "Pana Tadeusza", które zgrabnie opowiadają całość historii przedstawionej w epopei. Wybrane impresje sceniczne przedstawione są w wersji aktorskiej oraz muzycznej. Muzyka w spektaklu została skomponowana przez zespoły: Pozyton Sound z Gliwic oraz Music Mahal z Katowic.

26.07 godz. 18:00 - Teatr Kultureska „Mapa marzeń” – Osiedle Mydlice

  • Interaktywny spektakl plenerowy poruszający zagadnienia z zakresu edukacji ekologicznej. Na zaśmieconej polance można znaleźć stare gazety, zgniecione puszki, papierki po cukierkach, plastikowe torby i… mapę skarbów! Takiego odkrycia dokonuje Osiołek Olek, który zachęcony napisem: „Jeżeli skarby zostaną odnalezione, Wszystkie marzenia będą spełnione!”, wyrusza na poszukiwania! W wyprawie „po marzenia” towarzyszą mu jego przyjaciele – Mysia Gabrysia i Żabka Beatka. Każdy z nich ma już dość życia wśród zanieczyszczonej przyrody, której pragnie pomóc. Wszyscy wierzą, że u celu podróży czeka spełnienie ich najskrytszych marzeń.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych spektakle zostaną przeniesione do Centrum Handlowego Pogoria.

Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku: KLIK !

Projekt „Tuż za rogiem” jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta.

Nasi Partnerzy

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej ul. Tadeusza Kościuszki 25 tel. 32 639 03 00, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Odwiedzin dzisiaj: 145
Odwiedzin w tygodniu: 1546
Odwiedzin w miesiącu: 36532
Odwiedzin w zeszłym roku: 0
Wszystkie: 3317420