08 wrzesień 2015

Akademia Pokoleń wraca po wakacyjnej przerwie z nowymi propozycjami spotkań i warsztatów. W bogatej ofercie znajdą się propozycje dla wielbicieli rękodzieła artystycznego oraz spotkania dla pasjonatów sztuki i literatury popularnonaukowej. Starszych uczestników Akademii Pokoleń zapraszamy również na warsztaty z podstawowej obsługi komputera i Internetu.

Rok szkolny rozpoczynamy 10 września (czwartek) o godz. 17.00 wykładem „Celebryci epoki PRL”. Prelekcję poprowadzi Sławomir Koper – autor książek historycznych, w których pisze o faktach mało znanych, zapomnianych, a nierzadko również skandalicznych. W jego dorobku znajdziemy następujące tytuły: „Miłość, seks i polityka w starożytnych Grecji i Rzymie”, „Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej”, „Miłość w Powstaniu Warszawskim”, „Skandaliści PRL” czy „Życie prywatne elit władzy PRL”. Zapowiada się ciekawa lekcja historii w Akademii Pokoleń.

Podczas wykładu przedstawiony zostanie szczegółowy program jesiennych warsztatów i spotkań. Wszystkich zainteresowanych ofertą zapraszamy do udziału w najbliższym spotkaniu.

Organizatorem Akademii Pokoleń jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a głównym partnerem Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej.

Projekt jest finansowany przy udziale środków Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.