28 styczeń 2019

Rok 2019 otwiera drugą dekadę Ogólnopolskiego Konkursu Siedem Grzechów Głównych. Dziesięcioletnia obecności inicjatywy na mapie wydarzeń artystycznych naszego kraju zaowocowała odkryciem wielu talentów plastycznych i poetyckich. Owoce konkursu prezentowaliśmy szerszej publiczności poprzez m.in.: organizację wystaw czy audycji na antenie stacji radiowych i w lokalnej telewizji, potwierdzając wysoką wrażliwość i niewątpliwy talent autorów. Wydarzenia te, jak również płynące z zewnątrz słowa zachęty, skłoniły nas do kontynuacji podjętego niegdyś zadania i ogłoszenia XI edycji konkursu.

Jak namalować gniew, chciwość, lenistwo?
Jak ująć za pomocą słowa siedem grzechów głównych?

Jeśli masz pomysł na wyrażenie swojego zdania językiem sztuki – weź udział w konkursie! Możesz zaprezentować jeden grzech, wybrane lub wszystkie siedem (pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo). Czekamy na prace obrazujące temat zarówno od strony przyczyny, jak i konsekwencji grzechu.

Prosimy o uważnie zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz jego załącznikami (każda kategoria konkursowa posiada odrębny formularz zgłoszeniowy):

Załącznik nr 1 - karta zgłoszenia (malarstwo)
Załącznik nr 2 - karta zgłoszenia (poezja)
Załącznik nr 3 - karta zgłoszenia (grafika warsztatowa)
Załącznik nr 4 - karta zgłoszenia (grafika komputerowa)

Prace można nadsyłać/składać w siedzibie Organizatora do 11 marca br. Od tego dnia jury będzie miało kilka dni na wyłonienie zwycięzców, którzy zostaną ogłoszeni 18 marca br. Uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 10 kwietnia br. w Pałacu Kultury Zagłębia. Szczegółowych informacji o konkursie udziela jego pomysłodawca oraz koordynator - Sylwia Nowak, starszy instruktor ds. plastyki i edukacji, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 606 877 785.

Organizator:
Pałac Kultury Zagłębia

Współorganizatorzy:
Bazylika NMP Królowej Anielskiej, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Królowej Jadwigi 17
Wydział Katechetyczny Diecezji Sosnowieckiej, 41-214 Sosnowiec, ul. Gospodarcza 14 a
Miejska Biblioteka Publiczna, 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 25
Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Brata Alberta w Dąbrowie Górniczej, ul. Emilii Zawidzkiej 10, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak