29 listopad 2018

Drodzy czytelnicy!

Przed nami szczególny, przedświąteczny czas; a wraz z nim nasz coroczne, literackie zmagania!

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu "Świąteczne zda(e)rzenie, którego celem jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia o objętości minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Pod uwagę będą brane tylko teksty  zawierające  pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie:

puchaty elfik; długa broda tylko mu pomogła; turkusowe przebłyski; w tę Wigilię, tylko książki spały spokojnie; wróżka to ja, pomyślała; prochowiec do zadań specjalnych; sweterek w jodełkę; wpadł jak śliwka w świąteczny kompot; tylko bombki wisiały niewzruszone; niepomny tego, ziewnął.

Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość.  Mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku, zasypiecie nas setkami niesamowitych opowiadań!

Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pocztą tradycyjną lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 (wraz ze stosownym załącznikiem) najpóźniej do 21.12.2018 r.

O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy 11.01.2019 r. na naszej stronie internetowej: www.biblioteka-dg.pl

(W przypadku nadesłania dużej ilości tekstów, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu)

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin, który wraz z załącznikiem,  jest zamieszczony do pobrania  poniżej.

Do pobrania:

ZAŁĄCZNIK